На Педагошком факултету у Сомбору основан је Педагошко – едукативни развојни центар (ПЕРЦЕ) који почиње са радом од марта 2019. године. Наставници и сарадници Педагошког факултета, педагози, психолози и дефектолози, ће пружати саветодавне услуге у вези са тешкоћама у развоју и учењу, проблемима у понашању, активностима за стимулацију развоја, позитивним родитељством, методама и техникама успешног учења, припремом индивидуалног образовног плана итд. Поред саветодавних услуга које су намењне наставницима, васпитачима, дефектолозима, стручним сарадницима, деци, ученицима и родитељима, сарадници Центра ће организовати стручна предавања за наставнике и стручне сараднике, јавне акције и активности у школама поводом важних Међународних датума који се тичу образовања. Уз помоћ студената Педагошког факултета планирано је извођење радионица на различите теме са ученицима основних и средњих школа.

Сарадници Центра ће саветодавне услуге пружати средом у периоду 13 – 15 часова у Педагошкој лабораторији на Педагошком факултету, Подгоричка 4. Заинтересовани наставници, стручни сарадници, као и родитељи могу се обратити на мејл адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..