Свечано отварање ,,Летње школе историје и културе Срба''

У понедељак, 4. јула, свечано је отворена ,,Летња школа историје и културе Срба" коју је организовао Педагошки факултет у Сомбору у сарадњи са Заједничким већем општина Вуковар из Републике Хрватске. У раду Школе учествује 11 средњошколаца из Вуковара, а домаћини су им ученици гимназије ,,Вељко Петровић" у Сомбору. На свечаном отварању говорили су декан проф. др Саша Марковић, покрајински секретар за високо образовање и научноистраживачку делатност Зоран Милошевић, директор Фонда за избегла и расељена лица Душко Ћутило, а испред локалне самоуправе заменица градоначелника Љиљана Тица и чланица Градског већа за област културе и образовања Анита Стојков.  Летња школа ће трајати од 4. до 8. јула, а ученици ће имати прилику да се међусобно боље упознају и размене искуства, као и да се упознају са знаменитостима Сомбора, а пре свега са својим националним идентитетом и културним наслеђем.

viber slika 2022 07 04 13 41 52 247

Фотографије преузете са сајта