Одржано предавање ,,Епидемија куге и колере на граници Хабзбуршке монархије од краја 18. до средине 19. века“ др Горана Васина

У оквиру циклуса научних трибина које организује Педагошки факултет у Сомбору, у среду, 24. новембра 2021. године, са почетком у 18 часова, у Спомен-соби Норме и Препарандије др Горан Васин, ванредни професор Филозофског факултета у Новом Саду, одржао је предавање на тему ,,Епидемија куге и колере на граници Хабзбуршке монархије од краја 18. до средине 19. века“.

Током излагања о теми, аутор је подвукао паралелу и са тренутно актуелном глобалном пандемијом истичући да се, упркос великом технолошком и научном напретку који је остварен у односу на крај 18. и 19. векa, однос човека и страх према болести није много променио.

IMG 6435 IMG 6439 IMG 6440 IMG 6442 IMG 6444