Златна плакета за Хор Педагошког факултета

На XXI Хорском фестивалу „Мајске музичке свечаности“ у Бијељини (Република Српска, Босна и Херцеговина), 15.5.2022. Хор Педагошког факултета у Сомбору освојио је 98,33 бода – златну плакету, у А1 категорији: Мешовити камерни хорови.

Диригент хора је проф. др Биљана Јеремић, а хор су припремале и асистенти Миона Илић и Јована Милошевић. Финансијску подршку хору пружио је Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност кроз пројекат суфинансирања образовног пројекта „Мајске музичке свечаности“, XXI Хорског фестивала.

Ово је трећа година како наш хор узима учешће у овом такмичењу, а такође и трећа златна плакета коју осваја. Посебно је задовољство што је Хор Педагошког факултета у Сомбору ове године први пут имао прилику да уживо наступи на сцени Центра за културу у Бијељини, с обзиром на то да се овај фестивал у претходне две године одржао у онлајн формату.

1 pef

2 pef