Прва посета ученика вежбаонице „Никола Вукичевић“ нашем Факултету

„ЛЕПОТА ЈЕ У РАЗЛИЧИТОСТИ“

(модел наставне интеграције у пракси - тематски наставни дан)

У уторак, 12. марта 2024. године у просторијама Педагошке лабораторије, организован је тематски наставни дан за ученике трећег разреда ОШ „Никола Вукичевић“ у Сомбору.

Реализовани су садржаји који интегришу предмете разредне наставе, а прича о Квазимоду и Есмералди - приказана кроз музичку, филмску и литерарну форму, послужила је као полазиште за учење о различитостима, њиховом разумевању и уважавању које свет може да води ка бољем.

Гости су били ђаци трећег разреда и њихова учитељица Милена Крга, а тематски дан под називом „Лепота је у различитости“ реализовала је проф. др Александра Трбојевић. На изради сценарија, као и у извођењу активности, учествовале су студенткиње треће године – ЈОВАНА Абаџић, и МИНА Панин. У оквиру Вежби из предета Методика наставе познавања друштва, наставу су посматрале и њихове колегинице са године.

Ђаке је поздравио декан факултета, проф. др Саша Марковић и захвалио се школи која у својству Вежбаонице доприноси оснаживању стручних и професионалних компетенција наших студената – будућих учитеља.

12.3.2024. 1

12.3.2024. 2