Основне академске студије

Мастер студије

Докторске студије

Еразмус + долазна мобилност наставног особља из Истанбула

У оквиру програма међународне размене Еразмус +, реализовале су се долазне мобилности наставног особља са Фатих Султан Мехмет Вакиф Универзитета у Истанбулу, Турска, у периоду од 21. до 23. маја 2024. године.  Колегинице проф. др Тугба Бингол (област - психолошке науке) и проф. др Гокчен Гочен Оздемирел (област - лингвистичке науке - турски језик), као и колега проф. др Иса Каја (област – психолошке науке - предшколско образовање), боравили су на Универзитету у Новом Саду и Педагошком факултету у Сомбору.

Током свог боравка, обишли су кампус Универзитета и Ректорат, и посетили запослене у Канцеларији за међународну сарадњу где су се упознали са њиховим радом и завршили неопходне административне послове. Највећи део своје мобилности провели су на Педагошком факултету у Сомбору и током посете упознали су се са традицијом и мисијом, као и образовном делатношћу која се негује на Педагошком факултету. Такође, размењена су искуства везана за функционисање образовних система у Србији и Турској, разговарало се о додатним аспектима сарадње између наших институција, разматрале су се могућности продубљивања академских и културних спона, дискутовало се о образовним инфраструктурама које су на услузи студентима на обе институције. Гости су обишли зграду Факултета укључујући библиотеку, собу Норме и Препарандије са збирком старих и ретких књига и збирком старих учила, амфитеатар, као и поједине лабораторије у којима се одвијала настава. Током обиласка показали су велико интересовање за све што су видели, те су и добили многобројне и релевантне информације. Након тога им је организована шетња градом, па су у пратњи колега са нашег Факултета посетили  важне знаменитости града Сомбора.

viber slika 2024 05 24 12 23 15 807

viber slika 2024 05 24 12 23 16 939