Педагошки

обезбеђен је смештај
за 140 студената.

Прочитај више

Свети Сава и потрага за срећом

Савиндан !

Обележавање Светог Саве  представља подсећање на Пут Спаситеља и пут просветитељства истовремено.

Пут Спаситеља је, како помиње Јустин Поповић трагајући за Савиним приступом вери, пут Божанске правде, Божанске истине, Божанске доброте и Божанске лепоте. Све ове путеве јединствено обједињује Љубав Његова која је безусловна и свима подједнако посвећена.

Својим животом, као узор, ову Љубав делио је и Сава Немањић у стварним историјским околностима напуштајући тиховање у манастиру и посветивши се развоју своје породице и свог народа.

Све недоумице, омразе и раздори, побеђени су овим поступком јер је био искрен и преносио је учење оплемењено човекољубљем.

Он је истовремено и утирао пут просветитеља којим је Сава обележио свој овоземаљски живот.

Подучавао је људе, стрпљиво разуверавао страхове услед незнања и код деце и код одраслих, несебично делио сопствена сазнања.

Поистоветио се са ентелехијом – непрекидним стваралаштвом и демонострирао је у свакодневном животу.

На тај начин, његов приступ и проистекло учење, остварено у Светосављу постало је „непресушни извор свих животворних, стваралачких сила наше народне душе.“

Норма и Препарандија, претече нашег Факултета у образовању, трудиле су се да буду на том Путу потраге за школом која треба да је „друга половина срца Богочовека.“

Да ће тако остати и у будућности, потрудили су се наши млади сарадници и студенти на себи својствен начин организујући пригодну Академију.

Срећан Савиндан свима !

Актуелне информације

Погледај све

О актуелном тренутку, обележеном Христољубљем, а посвећеном Крстовдану, Богојављању и Светом Јовану Крститељу, између осталог, сведочи и континуитет њиховог уважавања у васпитању деце.

„Најважнији уплив на васпитање млађаног нараштаја има Црква.“ (Школски лист, 18. децембар 1858) Њена улога се, са нарочитом бригом и поносом истицала у расаднику Српског учитељства и модерне просветне мисли Срба – у Препарандији у Сомбору.

ПЕФдешавањатрибинепредавањаобукепосетеконкурсиу току

Погледај све

Пријаве за 2022. годину

Не пропистите своју шансу.

Све за упис

Овде можете пронаћи све информације везане за упис на Педагошки факултет у Сомбору

Преостало време до уписа:

Зашто уписатиПедагошки факултет у Сомбору

Зато што

су у овој школи учили и предавали многи славни ђаци и наставници који су у културној и просветној историји нашег народа оставили дубок траг

Зато што

је Сомбор леп град, дуге историје и културне традиције, очуване класичне архитектуре, зеленила, мирних и пријатних људи, град ђака и студената

Зато што

овај Факултет ради по узору на европски систем универзитетског образовања

Зато што

након завршеног Педагошког факултета овде могу да буду настављене мастер и докторске студије

Зато што

постајем студент сомборског Педагошког факултета – школе која се већ 240 година у континуитету бави образовањем учитеља и васпитача

Зато што

се у склопу Педагошког факултета организују ме­ђу­народне научно-стручне конференције, а Факултет уче­ствује у више међународних образовних пројеката

Зато што

овај Факултет има развијену међународну сарад­њу и размену студената са факултетима и студентима из Швајцарске, Норвешке, Мађарске, Румуније, Хрватске и Македоније

Зато што

ћу након завршених студија, са дипломом Педагошког факултета у Сомбору, имати извеснију перспективу запослења, висок ниво стеченог знања и драгоцено животно искуство.

Пројекти и конференције

Основа будућег развоја Факултета лежи на научно-истраживачком раду и из тог разлога је Факултет донео стратегијски план научно-истраживачког рада, који усмерава развој у правцу истраживања нових концепата, методологија и програма образовања кадрова просветне струке. Нагласак треба да буде на прихваћеној матичности Факултета, а то се пре свега односи на методике наставе, што резултира планирањем тимског рада у научној области. Ангажовањем млађег научног кадра Факултета обезбеђује се увођење асистената у научно-истраживачки рад и планира сарадња на научном плану, са научним институцијама из земље и иностранства.

Зашто студенти воле Педагошки факултет

Хиљаде студената воле и верују у свој Педагошки Факултет