У петак, 15. јануара 2021. године, у 12. часова, у Архиву Војводине је организовано представљање монографије: „Од присаједињења до прекрајања, Војводина у Краљевини СХС/Југославији 1918-1941. године“, аутора проф. др Саше Марковића.
О монографији су говорили, др Предраг Вајагић, научни сарадник и један од рецензената, проф. др Михаел Антоловић и домаћин др Небојша Кузмановић, директор Архива, као и аутор.
https://www.facebook.com/arhivvojvodine/videos/1063142854185644
Хор Педагошког факултета у Сомбору под диригентском палицом проф. др Биљане Јеремић освојио је Златну медаљу (100 бодова) у категорији Вокално-инструменталних ансамбла на првом Међународном фестивалу хорова „Мелодианум“ који се одржао онлајн од 11. до 13. децембра у Кикинди. Хор су припремале проф. др Биљана Јеремић и сарадница у настави Миона Илић.
У оквиру Фестивала учешће је узело 42 хора из седам земаља: Србије, Хрватске, Македоније, Бугарске, Израела, Босне и Херцеговине и Црне Горе, а такмичили су се у 12 различитих категорија.
У оквиру пројекта „Унапређење здравствено-васпитних и психолошких компетенција будућих учитеља и васпитача у контексту потенцијалних епидемијских ризика“ (142-451-3069/2020), који спада у пројекте од посебног интереса за одрживи развој у АП Војводини, Покрајинског секретаријата за високо образовање и научноистраживачку делатност (АП Војводина, Република Србија), 1. и 2. децембра одржане су радионице са студентима Педагошког факултета у Сомбору.
Студенти Педагошког факултета у Сомбору, чланови Катедре за природне науке и менаџмент у образовању и Катедреза друштвене науке и ове године учествују на Фестивалу науке „Физи Бизи“, организованог од стране Центра за развој образовања „Планета“ из Сомбора.
У четвртак, 5. новембра 2020. године, проф. др Тања Станковић-Јанковић и проф. др Славиша Јењић са Филозофског факултета Универзитета у Бањој Луци одржали су предавања за студенте Педагошког факултета у Сомбору. Предавања су реализована у склопу академске размене која је предвиђена Споразумом о сарадњи између Универзитета у Новом Саду и Универзитета у Бањој Луци.
Деца припремно предшколске групе вртића Венчић, ПУ „Вера Гуцуња“ у Сомбору,са васпитачицом Данијелом Попић су у среду, 04. новембра 2020. године, поново посетила Педагошки факултет у Сомбору. У организацији Педагошко-едукативног развојног центра (ПЕРЦЕ) и Катедре за природне науке и менаџмент у образовању овај пут одржана je радионица на којој су предшколци имали прилику да истражују специфичности грађе човековог тела.
У уторак, 3. новембра 2020. године, у Спомен соби Норме и Препарандије одржан је научни семинар за наставно особље под називом "Организација, реализација и развој студијских програма докторских студија на Педагошком факултету у Сомбору".
Опширније: Одржан научни семинар посвећен студијским програмима докторских студија
У понедељак, 02. новембра 2020. године, припремно предшколска група вртића Венчић, ПУ „Вера Гуцуња“ у Сомбору, са васпитачицом Данијелом Попић посетила је Педагошки факултет у Сомбору. У организацији Педагошко-едукативног развојног центра (ПЕРЦЕ) и Катедре за природне науке и менаџмент у образовању Педагошког факултета у Сомбору, одржана је радионица у оквиру које су предшколци истраживали континенте и угрожене животињске врсте које живе на различитим континентима. Проф. др Гордана Козодеровић и асистенткиња Оља Маричић су на занимљив и интерактиван начин увеле децу у ову проблематику, тако што су им представиле угрожене врсте животиња у свету и разлоге зашто је до тога дошло. Такође, упознале су их са ретким и угроженим животињским врстама које живе на нашим просторима. Деца су пуна утисака, уз слаткише напустила Факултет, са обећањем да ће нам поново доћи.
Опширније: Одржана радионица о угроженим животињским врстама за предшколце
На XIX хорском фестивалу „Мајске музичке свечаности“, који се одржао од 16. до 18. октобра 2020. године у Бијељини (Република Српска, Босна и Херцеговина),Хор Педагошког факултета у Сомбору под диригентском палицом проф. др Биљане Јеремић освојио је златну плакету (100 бодова) у категорији Ф.Хор су припремале проф. др Биљана Јеремић и сарадница у настави Миона Илић.Стручност професорке др Биљане Јеремић, њена дугогодишња диригентска пракса и посвећеност Мионе Илић и чланова хора допринеле су да будући учитељи и васпитачи досегну изванредне извођачке висине, што је потврђено и овом наградом.
Опширније: Хор освојио златну плакету на међународном хорском такмичењу
У уторак, 13. октобра 2020. године, у Спомен соби Норме и Препарандије одржан је научни семинар за наставно особље под називом „Дигитализација наставног и научног процеса у условима пандемије“.
Предавачи су настојали да сагледају утицај пандемије са социолошких, филозофских, здравствених, организационих и педагошких аспеката на наставни и научни процес, укажу на нове дидактичке методе које се примењују у мултимедијалној настави, и упознају присутне са платформама које се користе у on line настави.
Опширније: Научни семинар „Дигитализација наставног и научног процеса у условима пандемије“
У четвртак, 1. октобра 2020. године, у aмфитеатру „Исидора Секулић“ Педагошког факултета у Сомбору уприличен је пријем 209. генерације студената основних академских студија. На сва четири смера укупно је уписано 90 студената, и то: 42 учитеља, 27 васпитача, 12 библиотекара-информатичара и 9 дизајнера медија у образовању.
У суботу, 19. септембра 2020. године, на Педагошком факултету у Сомбору одржана је Научна конференција са међународним учешћем, под називом „Толеранција, демократија и образовање – могућности и перспективе у 21. веку“. Циљ конференције је био да се укаже на главне изазове са којима се савремена друштва суочавају у очувању вредности толеранције и демократије, и да се анализира улога образовања у измењеним друштвеним и идејним условима. Учесници конференције су се бавили следећим питањима: идеје толеранције и демократије у историјској перспективи, толеранција у теорији и пракси, могућности образовања у успостављању толерантног и демократског друштва, те савремени изазови идејама толеранције и демократије. Организатори ове конференције и уједно водитељи тематских секција били су декан Педагошког факултета проф. др Жељко Вучковић, проф. др Михаел Антоловић и проф. др Слободан Саџаков.
Разговор у студију Радио-телевизије Војводине о значају просветитељства, традиције и модерног у савременом наставно-научном и образовном раду Педагошког факултета у Сомбору, најстарије високошколске институције у Срба.