У петак, 19. новембра 2021. студенти Педагошког факултета посетили су синагогу у Суботици. Синагога у Суботици саграђена је 1902. године у специфичној мађарској варијанти стила сецесије, а 1974. проглашена је за споменик од изузетног културног значаја. Рад на њеној обнови започет је 2012. да би тек 2019. она поново била отворена за јавност. Уз стручно вођење кроз синагогу и просторије јеврејске општине у Суботици наши студенти имали су прилику да се даље упознају са елементима јеврејске религије, културе и историје.

Организован пут у Суботицу представља завршну активност у оквиру пројекта “Јеврејска култура као виталан елемент идентитета локалне заједнице кроз историју”, на чијој реализацији су ангажоване проф. др Мила Бељански и доц. др Снежана Штрангарић. Пројекат је подржан и финансиран од стране TOLI Института (The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights) из Њујорка.