УПИС

обезбеђен је смештај
за 140 студената.

Упис 2022.

Не пропустите своју шансу.

Конкурсни рокови за упис на основне студије:

• Пријава кандидата - 21, 22. и 23. јун
  • Провера способности - 25. јун
  • Пријемни испит - 27. јун
  • Прелиминарна ранг листа - 28. јун
  • Коначна ранг листа - 30. јун
  • Упис кандидата - 1. и 2. јул

Упис на прву годину студија обавиће се
01. и 02. јула 2022. године од 9 до 13 часова.

За упис је потребно донети:

• оригинална документа средње школе (диплома и сва четири сведочанства),
  • индекс (купује се на скриптарници Факултета),
  • две фотографије 45х35 мм,
  • уплатница на 5.000,00 динара на име трошкова уписа,
  • уплатница на 12.500,00 динара ПРВА РАТА ШКОЛАРИНЕ за студенте који су претходно били уписани на други факултет на буџет.

СТУДЕНТИ КОЈИ СУ БИЛИ НА БУЏЕТУ НА НЕКОМ ДРУГОМ ФАКУЛТЕТУ БЕЗ ОБЗИРА НА ПОЗИЦИЈУ НА РАНГ ЛИСТИ УПИСУЈУ СЕ КАО САМОФИНАНСИРАЈУЋИ СТУДЕНТИ.

Актуелне информације

Погледај све

ПЕФтакмичењадешавањатрибинепредавањаобукепосетеконкурси

Погледај све

Распоред испита

Студијски програми

О актуелном тренутку, обележеном Христољубљем, а посвећеном Крстовдану, Богојављању и Светом Јовану Крститељу, између осталог, сведочи и континуитет њиховог уважавања у васпитању деце.

„Најважнији уплив на васпитање млађаног нараштаја има Црква.“ (Школски лист, 18. децембар 1858) Њена улога се, са нарочитом бригом и поносом истицала у расаднику Српског учитељства и модерне просветне мисли Срба – у Препарандији у Сомбору.

Пројекти и конференције

Основа будућег развоја Факултета лежи на научно-истраживачком раду и из тог разлога је Факултет донео стратегијски план научно-истраживачког рада, који усмерава развој у правцу истраживања нових концепата, методологија и програма образовања кадрова просветне струке. Нагласак треба да буде на прихваћеној матичности Факултета, а то се пре свега односи на методике наставе, што резултира планирањем тимског рада у научној области. Ангажовањем млађег научног кадра Факултета обезбеђује се увођење асистената у научно-истраживачки рад и планира сарадња на научном плану, са научним институцијама из земље и иностранства.

Зашто студенти воле Педагошки факултет

Хиљаде студената воле и верују у свој Педагошки Факултет

Зашто уписатиПедагошки факултет у Сомбору

Зато што

су у овој школи учили и предавали многи славни ђаци и наставници који су у културној и просветној историји нашег народа оставили дубок траг

Зато што

је Сомбор леп град, дуге историје и културне традиције, очуване класичне архитектуре, зеленила, мирних и пријатних људи, град ђака и студената

Зато што

овај Факултет ради по узору на европски систем универзитетског образовања

Зато што

након завршеног Педагошког факултета овде могу да буду настављене мастер и докторске студије

Зато што

постајем студент сомборског Педагошког факултета – школе која се већ 240 година у континуитету бави образовањем учитеља и васпитача

Зато што

се у склопу Педагошког факултета организују ме­ђу­народне научно-стручне конференције, а Факултет уче­ствује у више међународних образовних пројеката

Зато што

овај Факултет има развијену међународну сарад­њу и размену студената са факултетима и студентима из Швајцарске, Норвешке, Мађарске, Румуније, Хрватске и Македоније

Зато што

ћу након завршених студија, са дипломом Педагошког факултета у Сомбору, имати извеснију перспективу запослења, висок ниво стеченог знања и драгоцено животно искуство.

Запрати нас на друштвеним мрежама

Ценовник и календар рада