Предавање у Апатину

Поводом Дана науке и годишњице рођења Николе Тесле (10. 7. 1856.), у Апатину је уприличена додела награда најбољим ученицима основних и средњих школа, музичке школе, као и најбољим спортистима општине Апатин. На почетку свечаности колегинице Марија Бошњак Степановић и Сања Балаћ одржале су предавање под називом „Наука и образовање“, где је истакнут значај природно – научног образовања, научне писмености и популаризације науке међу децом и младима.

Професорка Марија Бошњак Степановић је у свом излагању указала на проблем све мањег броја студената на наставничким смеровима факултета природних наука, што би у будућности могло довести до тога да природне науке у школама предају нестручна лица. Такође, у предавању је приказан осврт на значај увођења природно – научног образовања на раном предшколском узрасту, као и низ заблуда које настају као последица псеудонаучног приступа проблемима из свакодневног живота. Говорећи о фестивалима науке, Сања Балаћ је указала на значај ових догађаја популаризације науке и позвала ученике да формирају тимове који би, представљајући своје научне поставке, учествовали на будућим фестивалским манифестацијама.