У суботу, 17. марта 2018. године, у амфитеатру Педагошког факултета у Сомбору одржана је свечана додела диплома студентима основних студија који су дипломирали до краја школске 2016/17. године.

Присутним дипломцима обратила се продеканица за наставу проф. др Миа Марић. На самом почетку, честитала им је на стеченом академском звању дипломираног учитеља, васпитача, дизајнера медија у образовању и библиотекара-информатичара. Професорка Марић је истакла чињеницу да су они највећи понос и огледало свих запослених на Педагошком факултету. Такође, поручила им је да као будући васпитно-образовни радници морају бити свесни своје одговорности током целокупне професионалне каријере, и да сва она знања, вештине и компетенције које су им пренели професори, примене у обављању свакодневних професионалних задатака. Професорка Марић их је подсетила да имају изузетно значајну и одговорну улогу као модели и носиоци понашања будућих младих нараштаја и генерација, те да код њих развијају марљивост, посвећеност и савесност, јер су те особине и сами развијали током студирања. Пожелела им је, уколико већ нису, да што пре пронађу посао у својим струкама, и да буду успешни и посвећени у обављању професионалног рада. Апеловала је на значај континуираног образовања и школовања, као и стицања различитих вештина, не само у формалном, академском смислу, већ и у оквиру неформалних курсева и обука. На самом крају, пожелела им је много среће у професионалном раду, као и у приватном животу.